דבר המזכ"ל

 

 

 

 

 

 

 

 

חברי תנועת עוז האהובים,

זכינו לחיות בדור של גאולה, אנו רואים את עם ישראל חוזר לארץ ישראל ומשתאים למראה התגשמות חלום כל הדורות וחזון הנביאים. אחת הנבואות המרגשות ביותר נאמרות על ידי זכריה הנביא: "כֹּה אָמַר, ה' צְבָאוֹת, עֹד יֵשְׁבוּ זְקֵנִים וּזְקֵנוֹת, בִּרְחֹבוֹת יְרוּשָׁלִָם; וְאִישׁ מִשְׁעַנְתּוֹ בְּיָדוֹ, מֵרֹב יָמִים וּרְחֹבוֹת הָעִיר יִמָּלְאוּ, יְלָדִים וִילָדוֹת, מְשַׂחֲקִים, בִּרְחֹבֹתֶיהָ" (זכריה, ח' ד'-ה'). 

תנועת עוז זוכה להגשים את חזון הנביאים, לחנך את ילדי ישראל הזכים והטהורים, האהובים והצדיקים, אנו פועלים לא רק בירושלים אלא בכל מדינת ישראל במעל 90 סניפים!
אנו פועלים להעמקת החינוך הדתי, הזהות היהודית ומעמיקים בערכי יסוד כגון: חסד, כיבוד הורים, אהבת התורה והעם, חיבור לארץ, ציונות, כבוד האדם ובין אדם לחברו, מעורבות חברתית והתנדבות. כמו כן, תנועת עוז מקנה לילדים מיומנויות חברתיות: משחק, דיון, שייכות לקבוצה, קשר אישי, ביטחון עצמי ומסוגלות.

תנועת עוז קמה מתוך אמונה עמוקה בגיל הילדות ובמשימה לחזק את החינוך הלא פורמלי בישראל ולפתוח את שערי סניפיה לכל ילד וילדה מעם ישראל. כתנועה אנו שמים דגש על משימות חברתיות, למשל: להגדיל את מספר החניכים ממשפחות מוחלשות, לסייע בקליטת עליה, לשלב חניכים בעלי מוגבלות בתנועה ועוד…

הקומונריות הנפלאות שלנו מובילות את סניפי התנועה בעוז וענוה, במסירות ובמקצועיות יחד עם צוותי ההדרכה העמלים לחנך את ילדי ישראל. 

שמחים על הזכות שנפלה בחלקנו, 
מחכים לכם בסניפים!

אלחנן כהן ששון,
מזכ"ל תנועת עוז.